sobota, 15 kwietnia 2017

JAKIE BOOKSTAGRAMOWE PROFILE OBSERWUJĘ?

  Hej, długo czasu zajęło mi wymyślenie tematu dzisiejszego posta. Chciałam napisać coś specjalnego na święta, ale cóż, nie wyszło, takie jest życie. Chciałam też, żeby stworzenie tego wpisu nie zabrało mi bardzo dużo czasu, bo wiecie, przygotowania wielkanocne i te sprawy. Wydaje mi się, że znalazłam złoty środek, bo uważam, że temat bookstagrama jest taki trochę inny, ja uwielbiam przeglądać tamtejsze profile, a dziś pokażę Wam moje ulubione, więc zapraszam!
1. Dreamthiefs
  Profilem, który idzie na pierwszy ogień jest Dreamthiefs. Dziewczyna, która go założyła bardzo przypomina mi Alicję z kanału znanego kiedyś jako: Aliska czyta. Teraz nazwa jest inna, ale nieważne. Tu bardzo dominują brązy, jesienne barwy, ale biel też występuje dość często. Jest też sporo drewniany elementów, różnych kołder, kocyków, a ja wszystkie te rzeczy kocham. Poza tym, jego autorka jest z Irlandii, a to jest najlepszy kraj na świecie<3
2. Bookmarauder
  Na tym koncie spotykamy się z takimi typowymi geekowymi, nerdowskimi zdjęciami, czy jak Wy chcecie to określać. Te wszystkie fotografie niby nie powinny do siebie pasować, a pasują i to daje taki efekt: wow! Mara tworzy kompozycje na swoich zdjęciach, gdzie występują głównie książki (czasami jakieś elementy typu kwiaty, czy kubek się pojawiają), ale ona je układa w taki sposób, że wygląda to po prostu wspaniale.
3. Triinbooks
  O, tutaj na fotografiach już pojawiają nam się bardziej zróżnicowane obiekty, nawet czasami pojawia się dziecko. Pomijając fakt, że nazwanie dziecka "obiektem" jest dziwne, ale idźmy dalej. Tu wszystko na zdjęciach łączy kolor, wszystkie przedmioty na zdjęciu ma właśnie ten jeden wspólny mianownik. Ja niesamowicie zazdroszczę osobom, które właśnie mają takie poczucie estetyki.
4. Mybookmark
    Oto pierwszy profil z zakładkami w tym zestawieniu. Na wszystkich zdjęciach występują zakładki do książek. Raz mniej, raz bardziej widoczne, ale to nie jest istotne. Myślę, że słyszeliście o ich nietypowości, ale dla pewności powiem, że gdy włoży się je do książki do wystają tylko nóżki, naprawdę różnego rodzaju. Kopyta jednorożca, syreni ogon, kocie lub królicze łapki, nogi ubrane w rajstopy Louisy Clark lub baletki. Moim osobistym faworytem są te w pończochach z napisem: "Reading is the new sexy", czy coś w tym stylu. Moim zdaniem, pomysł na nie jest najbardziej oryginalny.
5. Glitterygansey
 
  Pierwsza reprezentantka polskiej sceny czytelniczej, czyli Klaudia, która też ma kanał na YouTube, który równie gorąco Wam polecam, chociaż pewnie i tak go znacie. W przeciwieństwie do poprzednich kont na tym panuje absolutny minimalizm i biel jest dosłownie wszędzie. 
6. Bookvibes
  Bookvibes trochę przypomina pierwszy przedstawiony przeze mnie profil. Też jest tu dużo brązów, ale w ciemniejszym wydaniu, wszystko jest przygaszone. No i oczywiście, co to za bookstagramowe konto, jeśli nie ma koloru białego?
7. Tojkoo
  No i mamy ostatni profil. Kolejny polskie i zakładkowe konto, które prowadzi Julia Boniecka. Jej zakładki są absolutnie cudowne, ma ona ogromny talent, ja już od dłuższego czasu poluje na jej dzieła, ale jakoś żadnego jeszcze nie dopadłam, co mam nadzieję, wkrótce się zmieni.

  Jeśli ten post dobrze się przyjmie to napiszę kolejny tego typu, bo jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa. Mam nadzieję, że osoby, które bardziej się znają na fotografii nie zlinczują mnie za "nieprofesjonalność" mojego wypowiadania się :) 
  Jeszcze złożę takie szybkie wielkanocne życzonka. Smacznego jajka, dużo słodyczy od zajączka i żebyście przez te wolne dni przeczytali jakąś dobrą książkę ;)

4 komentarze:

  1. Śliczne te bookstagramy, oby mój kiedykolwiek był w połowie tak dobry :P Wesołych! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio więcej czasu spędzam na Insta niż na blogu 😉 Bookstagram ogromnie wciąga!

    OdpowiedzUsuń