sobota, 11 lutego 2017

R.I.P. IT OR SHIP IT BOOK TAG

  Hej, dziś przychodzę do Was z postem już trochę w klimacie walentynek. Ten tag polega na tym, że na 14 karteczkach mam napisane 7 imion bohaterek literackich i 7 imion bohaterów. Następnie losuję dwa imiona i decyduję, czy shipowałabym związek tej dwójki, czy skazuję go na straty. Kolejny post z okazji Święta Zakochanych pojawi się też w przyszłym tygodniu, a tymczasem zapraszam na R.I.P. IT OR SHIP IT Book Tag.
RUNDA PIERWSZA
1. Vittora Vetra z książki "Anioły i demony" Dana Browna
2. Mare Barrow z serii "Czerwona Królowa" Victorii Aveyard
  Nie mam wątpliwości w kwestii tego związku. Zdecydowanie go ripuję. Vittoria jest wyjątkowo energiczną i zaradną młodą kobietą, a Mare nie wie, czego chce, podejmuje głupie decyzje i ogólnie jej nie lubię, więc ta para nie ma racji bytu.
RUNDA DRUGA
1. Magnus Bane z serii "Dary Anioła" Cassandry Clare
2. Clary Fray z serii "Dary Anioła" Cassandry Clare
  Już widzę, że kolejny związek do odstrzału. Mój ukochany Magnus, czyli moja ulubiona męska postać z "Darów Anioła" i Clary, która niesamowicie mnie irytowała. Pomijając fakt, że Magnus jest gejem to ten związek i tak, by nie wypalił. Magnus zasługuje na kogoś zdecydowanie lepszego, więc ripujemy.
RUNDA TRZECIA
1. Simon Lewis z serii "Dary Anioła" Cassandry Clare
2. Maven Calore z serii z serii "Czerwona Królowa" Victorii Aveyard
  Chyba nikt nie znajdzie miłości w te walentynki. Są tu dwie postacie, które bardzo lubię, ale Mavena na zasadzie takiej, jak się kocha czarne charaktery. Simon jest zbyt dobry i szlachetny i zostałby pożarty przez Mavena. Ripujemy.
RUNDA CZWARTA
1. Pat Solitan Jr. z książki "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick'a
2. Jace Wayland z serii "Dary Anioła" Cassandry Clare
  Wiem, że jest w tym tagu dużo "Darów Anioła", ale to najlepsza seria jaką ostatnio przeczytałam, więc wybaczcie. Nad tą parą muszę się chwilę zastanowić, jednak chyba będę na nie. Pat bardzo dba o pozytywne myślenie, a Jace jest ogromnie sarkastyczny i ich charaktery mogłyby się gryźć.
RUNDA PIĄTA
1. Annabeth Chase z serii "Percy Jackson i bogowie olipmpijscy" Rick'a Riordan'a
2. Prezydent Snow z serii "Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins
  Nie, nie i jeszcze raz nie. Tego związku nawet nie będę rozważać.
RUNDA SZÓSTA
1. Clarke Griffin z serii "Misja 100" Kass Morgan
2. Isabelle Lightwood z serii "Dary Anioła" Cassandry Clare
  Tutaj może będzie pierwszy ship. Obie te bohaterki lubię, Isabelle nawet kocham i nie wiem, czy ona nie wolałaby kogoś bardziej rozrywkowego od Clarke. Z drugiej strony jej związek z Simonem bardzo mi się podoba, a ten chłopak nie jest jakoś bardzo towarzyski. Dam szansę tej parzę i ją shipuję.
RUNDA SIÓDMA
1. Romeo Montecchi z książki "Romeo i Julia" Williama Szekspira
2. Rita Skeeter z serii "Harry Potter" J.K.Rowling
  Myślę, co zrobić z tą dwójką. Mają różne temperamenty, bo Skeeter jest wyjątkowo energiczna, a Romeo jak dla mnie jest trochę bez życia. Oboje, jednak lubią dramatyzować, więc może mogłoby im się udać. Shipuję.
  To już była ostatnia para w tym tagu. Niestety, tylko niektóre postacie znalazły miłość, ale mamy czwórkę szczęśliwców, więc ja się z Wami żegnam i do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz