sobota, 11 marca 2017

CZYTELNICZE NAWYKI TAG+ZGREDEK

   Hej, dziś przygotowałam dla Was post, który już od dawna planowałam zrobić. Czytelnicze nawyki tag jest wręcz dla mnie stworzony, ponieważ ja chwile czytania traktuję, jako swego rodzaju, rytuał.
1. Czy masz w domu konkretne miejsce do czytania?
  Owszem, mam, a jest nim kanapa, która znajduje się w moim pokoju. To miejsce zostało szczegółowo opisane w poście, do którego link podaję TUTAJ.
2. Czy w trakcie czytania używasz zakładek, czy przypadkowych świstków papieru?
  Zdecydowanie używam zakładek. Niestety, moja kolekcja jest bardzo mała i mam w planach ją powiększyć.
3. Czy możesz  po prostu skończyć czytać książkę? Czy musisz dojść do końca rozdziału, okrągłej liczby stron?
  Musicie wiedzieć, że nienawidzę kończyć czytania w środku rozdziału. Wiadomo, jeśli mam na chwilę odejść od książki to nie ma problemu, ale jeśli na ponad 5 minut to czuję się źle. Dla mnie koniec rozdziału jest takim znakiem od autora, że mam prawo skończyć czytać. Podczas czytania "Władcy Pierścieni" byłam dość sfrustrowana, ponieważ tam rozdziały były bardzo długie i nie dało się ich czytać naraz.
4. Czy pijesz albo jesz w trakcie czytania?
  Dla mnie nie ma czytania bez herbaty. Codziennie muszę wygospodarować sobie chwilę, żeby usiąść z herbatką i książką. Jeśli chodzi o jedzenie to jem wszystko, co mam pod ręką zaczynając od czekolady, a kończąc na jabłkach.
5. Czy jesteś wielozadaniowa? Potrafisz słuchać muzyki lub oglądać film w trakcie czytania?
  Ja nie mogę słyszeć słów, gdy czytam, bo wszystko mi się ze sobą zlewa. Generalnie nie słucham muzyki w trakcie czytania, ale myślę, że gdybym puściła jakiś utwór bez tekstu to dałabym radę skupić się na książce.
6. Czy czytasz jedną książkę, czy kilka naraz?
  Zawsze czytam jedną książkę i nie rozumiem, jak można czytać kilka powieści naraz.
7. Czytasz w domu, czy gdziekolwiek?
  Na pewno wolę czytać w domu, ale jeśli jestem poza nim to też mogę to robić.
8. Czytasz na głos, czy w myślach?
  W myślach i zastanawiam się, czy ktoś kiedykolwiek odpowiedział na to pytanie w inny sposób, czyli że czyta na głos.
9. Czy czytasz naprzód, poznając zakończenie? Pomijasz fragmenty książki?
  Książkę czytam  od deski do deski albo wcale. Nigdy nie sprawdzam zakończenia. Moja mama tak robi i nie wiem, jak tak w ogóle można postępować? Kto lubi spoilery?!
10. Czy zginasz grzbiety książkom?
  NIE!!! To jest największe zło świata. Kiedyś miałam taką sytuację, że pożyczyłam znajomej książkę, a ona mi ją oddała ze zgiętym grzbietem. Przez ten incydent mam fobię i teraz zawsze zanim ktoś weźmie ode mnie książkę to mówię mu, jak ma ją traktować.
  Teraz mam taki mały bonus. Do mojej kolekcji FUNKO POP dołączył Zgredek. Nareszcie mam w niej moją ulubioną postać z serii "Harry Potter". Skrzata sprezentowałam sobie na Dzień Kobiet i uważam, że jest przesłodki. Ja w ogóle bardzo lubię, gdy te figurki trzymają coś małego w ręku, a Zgredek właśnie trzyma w niej swoją słynną skarpetę.

4 komentarze:

  1. O jeju muszę kiedyś kupić sobie, którąś z tych figurek! Są naprawdę słodkie!

    http://maasonpl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Też nienawidzę złamanych grzbietów - mam jakąś obsesę na punkcie tej kwestii i przez to mało komu pożyczam książki, a jak już to zawsze ostrzegam, że egzemplarz ma do mnie wrócić dokładnie w takim stanie, w jakim był wcześniej. Również często pije herbatę w trakcie czytania szczególnie, jeśli szykuje się dłuższa lektura ;)

    OdpowiedzUsuń